Warsztaty artystyczne i naukowe


Cele zajęć:

 • Rozwijanie aktywności twórczej, wyobraźni i pomysłowości dziecka
 • Rozwijanie poczucia własnej wartości i wiary we własne siły
 • Budzenie wrażliwości estetycznej
 • Kształtowanie warsztatu pracy poprzez poznawanie nowych technik, form plastycznych i technicznych
 • Rozwijanie sprawności manualnej
 • Wyzwalanie radości z tworzenia

Uczestnicy podczas zajęć dzięki różnym formom pracy, gromadzą doświadczenia zarówno twórcze jak i poznawcze. Doskonalą warsztat pracy poprzez poznawanie nowych technik i form plastycznych. Rozwijają wyobraźnię i kreatywność. Uczą się samodzielności i wytrwałości. Rozwijają umiejętności manualne i umiejętność współpracy w grupie.

Warsztaty stwarzają dzieciom i młodzieży warunki do odniesienia sukcesu w atmosferze zabawy i relaksu. Umacniają wiarę we własne siły bo z małych sukcesów rodzi się wiara we własne możliwości. Twórcza praca sprawia dużo przyjemności i wywołuje uśmiech od ucha do ucha a efekt końcowy wykonywanych prac daje ogromną satysfakcję.

Każdy uczestnik organizowanych przez nas warsztatów otrzyma pamiątkowy dyplom uczestnictwa w nich.

Wszystkie materiały, potrzebne do wykonania prac są wliczone w cenę warsztatów.

Rodzaje warsztatów

Realizujemy natępujące rodzaje warsztatów

 • warsztaty mydlarskie
 • warsztaty zdobienia przedmiotów techniką decoupage
 • warsztaty scrapbookingu i cardmakingu
 • warsztaty filcowania
 • warsztaty zdobienia tkanin
 • warsztaty malowania na płótnie
 • warsztaty tworzenia ozdób z drewna osikowego
 • warsztaty "tęczowe cuda"
 • warsztaty "podarunek prosto z serca"
 • warsztaty malowania na szkle
 • warsztaty młodego naukowca
 • warsztaty sensoplastyki

Warsztaty mydlarskie

Wielkość grupy10-25 osób
Czas warsztatów60 minut
Wiek uczestnikówod 3 lat

Mydełka glicerynowe - warsztaty mydlarskie

To twórczo i kreatywnie spędzony czas. W trakcie warsztatów dzieci samodzielnie wykonają kolorowe i pachnące mydełka glicerynowe o różnych kształtach, wybiorą zapach i kolor swoich mydełek, będą mogły zatapiać w nich mniejsze elementy: wzory mydlane z mniejszych foremek, płatki kwiatów, muszelki, a kiedy mydełka będą gotowe ozdobnie je zapakują.

Porozmawiamy z dziećmi o higienie osobistej i otoczenia, poprowadzimy zabawy związane z tym tematem oraz promujące zdrowy styl życia.

Uczestnicy warsztatów na koniec otrzymają od nas pamiątkowe dyplomy.

Świetna zabawa i satysfakcja dzieci – gwarantowana.


Warsztaty decoupage

Wielkość grupy10-25 osób
Czas warsztatów60-90 minut
Wiek uczestnikówod 4 lat

Decoupage to sztuka ozdabiania różnych przedmiotów (drewnianych, szklanych, metalowych, plastikowych czy ceramicznych) np. szkatułek, ramek na zdjęcia, zakładek do książek, biżuterii, serduszek, butelek czy słoików, poprzez malowanie i ozdabianie ich elementami z papieru lub serwetek. Jego atrakcyjność kryje się w tym, że każdy może tworzyć piękne przedmioty, korzystając z gotowych wzorów i stwarzając dzięki nim coś nowego i niezwykłego - tu wszystko zależy od wyobraźni uczestników.

W trakcie warsztatów opowiemy o tajnikach tej zdobniczej techniki i pokażemy jej kolejne etapy a dzieci stworzą oryginalną dekorację: aniołka, serduszko albo inną dekorację drewnianą, podkładkę pod kubek, świecznik czy zakładkę do książki.

Decoupage - warsztaty-artystyczne

Warsztaty scrapbookingu i cardmaking

Wielkość grupy10-25 osób
Czas warsztatów60-90 minut
Wiek uczestnikówod 4 lat

Scrapbooking jest sztuką ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi lub zeszytów czy pamiętników na zapiski. Cardmaking to technika, która polega tworzeniu kartek okolicznościowych.

Podczas warsztatów możemy zrobić wyjątkową kartkę okolicznościową lub ozdobić ramkę na zdjęcia, okładkę notesu na zapiski czy pamiętnik. Do zdobienia wykorzystamy specjalne ozdobne papiery, dodatki pasmanteryjne, naklejki, stemple, dziurkacze oraz inne elementy wykorzystywane w scrapbookingu.


Warsztaty filcowania

Wielkość grupy5-15 osób
Czas warsztatów90 minut
Wiek uczestnikówod 7 lat

Filcowanie wełny jest świetną metodą edukacji artystycznej. Podczas warsztatów powiemy, jakie są rodzaje wełny i skąd się ona bierze, opowiemy też o technikach filcowania. Uczestnicy poznają podstawy filcowania na mokro. Zajęcia ręcznego wytwarzania filcu to twórcza zabawa z naturalnym surowcem. Praca z wełną owczą i samodzielne zamienianie jej w trójwymiarową formę daje nieograniczone możliwości i wspomaga rozwój wyobraźni i zdolności manualne.

W trakcie warsztatów dzieci będą tworzyć z mięciutkiej wełny, pod wpływem ugniatania, tarcia przy użyciu wody i mydła kolorowe kwiaty, z których na końcu zrobimy broszki lub spinki do włosów.

Poszerzona wersja warsztatów jest idealną propozycją spotkania integracyjnego np. z okazji Dnia Matki. W tej wersji warsztatów Mamy razem ze swoimi pociechami mogą wspólnie stworzyć pokrowiec na telefon albo kompozycję kwiatową. Tutaj prace powstaną przy wykorzystaniu techniki filcowania zarówno na mokro jak i na sucho.

Filcowanie - warsztaty-artystyczne

Warsztaty zdobienia tkanin

Wielkość grupy10-25 osób
Czas warsztatów60 minut
Wiek uczestnikówod 4 lat

Za pomocą specjalnych kolorowych mazaków, pastelowych kredek do malowania tkanin oraz specjalnych farbek i stempli dzieci stworzą niepowtarzalne i oryginalne koszulki lub eko-torby. To doskonały sposób na wyrażenie siebie i rozbudzenie wyobraźni. Mali artyści będą mogli sami zaprojektować wzór lub skorzystać z gotowych szablonów. Te warsztaty sprawiają dużo radości. Eko-torby to świetny pomysł na prezent, na przykład dla mamy z okazji jej święta.

Aby zabawę połączyć z wiedzą podczas warsztatów opowiemy o różnych technikach zdobienia tkanin.

Zdobienie tkanin - warsztaty-artystyczne

Warsztaty malowania na płótnie

Wielkość grupy10-25 osób
Czas warsztatów60 minut
Wiek uczestnikówod 3 lat

Dzieci będą mogły poczuć się podczas tych warsztatów jak wielcy artyści malarze. Namalują obraz na prawdziwym płótnie naciągniętym na drewniane ramy lub panelu malarskim odpowiednimi farbami.

W ich trakcie dzieci poznają „narzędzia”, którymi posługują się malarze, kiedy tworzą obrazy oraz pojęcia: pejzaż, portret i martwa natura. Opowiemy o kolorach i pobawimy się nimi, wspólnie szukając „nowych” kolorów mieszając barwy podstawowe. Po wykonaniu prac stworzymy galerię obrazów i będziemy podziwiać talent uczestników.

Obrazy stworzone przez uczestników to dobry pomysł na wykonanie oryginalnego prezentu.

Malowanie na płótnie - warsztaty-artystyczne

Warsztaty tworzenia ozdób z drewna osikowego

Wielkość grupy10-25 osób
Czas warsztatów60-90 minut
Wiek uczestnikówod 5 lat

Te warsztaty to nie tylko doskonała forma nauki tradycji i ekologii, ale przede wszystkim zręczności manualnych. Warsztaty pozwalają na rozwijanie zdolności artystycznych i kreatywności poprzez wykonanie własnoręcznie ozdób i dekoracji z drewna osikowego (ozdoby świąteczne, kwiaty, motylki, jeżyki, itp.).

Uczestnicy w trakcie warsztatów dowiedzą się ciekawostek na temat samego surowca poznają też technologię jego wytwarzania. Wszystkie wyroby wykonane z drewna osikowego są naturalne i ekologiczne.

Do dzisiaj wyroby z osiki są unikatowe w skali światowej ze względu na użyty surowiec, wzornictwo i technologię wytwarzania. Wykonane prace mogą być doskonałym prezentem.

Tworzenie ozdób z drewna osikowego - warsztaty artystyczne Tworzenie ozdób z drewn osikowego - warsztaty artystyczne

Tęczowe cuda

Wielkość grupy10-25 osób
Czas warsztatów45 minut
Wiek uczestnikówod 3 lat

Dzieci w ramach warsztatów wykonują tęczowy świecznik lub ozdobę we flakonie barwioną solą (sól barwią same) - kreatywna zabawa, która daje dużo radości, pobudza wyobraźnie, ćwiczy małą motorykę - a przede wszystkim zaskakuje efektem końcowym.

Sensoplastyka dla dzieciSensoplastyka dla dzieciSensoplastyka dla dzieci

Podarunek prosto z serca

Wielkość grupy10-25 osób
Czas warsztatów45 minut
Wiek uczestnikówod 3 lat

Dzieci na warsztatach przygotowują prezenty dla swoich Rodziców, Babć czy Dziadków. Wykorzystując karton, drewno, styropian, bibułę, dodatki pasmanteryjne i zdobnicze, wełnę, sznurki, farby można stworzyć piękne upominki dla najbliższych: serca, podkowy na szczęście, kalendarze, ramki na zdjęcia, aniołki i wiele innych.

Prosto z serca - warsztaty artystyczneProsto z serca - warsztaty artystyczneProsto z serca - warsztaty artystyczne

Warsztaty malowania na szkle

Wielkość grupy10-25 osób
Czas warsztatów60 minut
Wiek uczestnikówod 4 lat

W trakcie warsztatów uczestnicy malują farbami witrażowymi szklane przedmioty, które mogą służyć do dekoracji lub stanowić doskonały prezent. Każdy będzie miał szansę stworzyć swój własny, niepowtarzalny witrażyk lub ze zwykłej butelki wyczarować oryginalny wazon czy ze słoiczka świecznik. Malowanie na szkle uczy cierpliwości, dbałości o detale, a jednocześnie jest świetną zabawą dla każdego, bez względu na wiek.

Malowanie na szkle - warsztaty artystyczne

Warsztaty młodego naukowca

Wielkość grupy10-25 osób
Czas warsztatów60-90 minut
Wiek uczestnikówod 4 lat

Zabawa i nauka w jednym. Uczestnicy warsztatów część doświadczeń wykonują sami część wspólnie z prowadzącym. Będziemy czarować, mieszać, sprawiać że coś zniknie, a coś nieoczekiwanie się pojawi. Do eksperymentów w czasie zajęć wykorzystujemy bezpieczne dla dzieci materiały, które można znaleźć w każdym domu.

Dla dzieci 2,5-4 letnich warsztaty mają formę pokazu z aktywnym udziałem maluszków. Dobra zabawa gwarantowana a przy tym spora dawka naukowej wiedzy przekazanej w sposób przystępny dla odbiorcy w każdym wieku.

Mali naukowcy - warsztaty naukowe
Mali naukowcy - warsztaty naukowe

Warsztaty sensoplastyki

Wielkość grupy10-25 osób
Czas warsztatów60 minut
Wiek uczestnikówod 3 lat

Sensoplastyka dla dzieci

Plastyka sensoryczna dla dzieci to mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta barw i zapachów. Plastyka migdałowa, cynamonowa, pomarańczowa, pachnąca, słodka, kwaśna, gorzka, miękka, szorstka, gładka, twarda, sucha, mokra, lekka, ciężka to fantastyczna zabawa stymulująca zmysł.

W trakcie warsztatów razem z dziećmi możemy:

 • przygotować ekologiczne materiały plastyczne (farby, farby puchnące, różnego rodzaju modeliny czy masę solną) i wykorzystać je by wspólnie stworzyć prace plastyczne,
 • stymulować wszystkie zmysły dzięki kolorowemu brudzeniu np. robiąc i bawiąc się cieczą nienewtonowską,
 • pobudzać wyobraźnię malując mlekiem i olejem,
 • uczyć się rozpoznawać nasiona warzyw, ziarna i zboża.

Warsztat prowadzimy przy użyciu produktów, które możemy znaleźć w każdej kuchni oraz wykorzystując barwniki spożywcze.

Sensoplastyka dla dzieciSensoplastyka dla dzieci
Link do Facebooka Link do Instagramu Link do LinkedIn

Kamayu Art Świat Zabawy i Sztuki - 2014-2023

Ikona telefonu+48505434808

Ikona maila kontakt@kamayu-art.pl

Ikona strzałki